جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان فارس(آزمایشی)

city
   
 
  • هشتمین جشنواره تقدیر از حقوق مصرف‌کنندگان فارس به کار خود پایان داد

   هشتمین جشنواره تقدیر از حقوق مصرف‌کنندگان فارس به کار خود پایان داد

   هشتمین جشنواره تقدیر از حقوق مصرف‌کنندگان فارس به کار خود پایان داد

   سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: در هشتمین جشنواره حمایت از حقوق مصرف کننده در شیراز از ٤٧ واحد تولیدی و ٤١ واحد خدماتی که در ارزیابی بیشترین نمره رعایت حقوق مصرف کننده را کسب کرده بودند، تقدیر شد.

   سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در هشتمین جشنواره تقدیر از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: در شرایط سخت اقتصادی بیش از ۸۰ واحد با افزایش کیفیت نسبت به جلب نظر مصرف کنندگان اقدام کرده و در حوزه حمایت از حقوق مصرف‌کننده برتر شده‌اند.

   هشتمین جشنواره حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان با حضور فعالان اقتصادی و صاحبان مراکز تولیدی در تالار دانشگاه شیراز برگزار شد که در پایان از تولیدکنندگان برتر با اهدای لوح، تندیس و هدایایی تقدیر به عمل آمد.

   فریبرز رضازاده افزود: مصرف‌کننده در جامعه به گونه‌ای است که سیاست تولید را تعیین می کند و تولید کننده را به دنبال خود می کشاند.

   وی با بیان اینکه جشنواره حقوق مصرف‌کننده انگیزه تولید کنندگان را افزایش می دهد، ادامه داد: جشنواره‌های حامی حقوق مصرف‌کننده انگیزه واحدهای تولیدی برای تولید کالای با کیفیت را افزایش داده و یکی از اهدافی که در این‌جشنواره دنبال می‌شود از بین بردن استانداردهای اجباری تولید است.

   رضازاده بیان کرد: مطالبه مردمی باید به گونه ای باشد که تولید کننده ملزم به تولید محصول با کیفیت باشد تا شاهد از بین رفتن محصولات بی کیفیت باشیم.

   سرپرست سازمان صمت فارس بیان کرد: واحد های تولید کننده حامی مصرف کننده در بسیاری از کشورها استاندارد های مخصوصی دارند که موجب اقبال مصرف کننده خواهد شد.

   درادامه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت:طی هشت سال گذشته تنها استانی در کشور بوده ایم که توانسته ایم جشنواره حقوق مصرف کننده را اجرا کنیم.
   یدالله رحمانی اضافه کرد: حمایت از حقوق مصرف کننده باید در اولویت تمام تولید کنندگان باشد یکی از اصلی ترین مواردی که باید در تولید کالا در نظر گرفته شود نیز ارئه اطلاعات کامل به مصرف کننده است.
   وی بیان کرد: با کیفیت و استاندارد بودن از جمله مطالباتی است که مصرف کننده از تولید کننده دارد البته مصرف کننده باید در شرایط رقابتی و غیر انحصاری نسبت به تهیه کالا اقدام کند.
   معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اضافه کرد: تولید کننده باید شرایطی ایجاد کند که مصرف کننده از سرویس های پس از فروش بهره‌مند شود و بر اساس ضمانت نامه هایی که در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد از خدمات پس از فروش استفاده کند.

   رحمانی با اعلام این خبر که تسهیلات مختلفی در قالب طرح تولید و اشتغال از سوی دولت برای تولید کنندگان در نظر گرفته شده است گفت: دستور العمل اجرایی برنامه تولید و اشتغال در قالب برنامه بودجه سال 98 ارائه شده و این برنامه با همکاری دو سازمان صنعت ، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه تهیه شده است.
   معاون استاندار فارس تاکید کرد: 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح تولید و اشتغال در نظر گرفته شده است که 10هزار میلیارد از طریق سیستم بانکی ، 10 هزار میلیارد تومان از طریق صندوق توسعه ملی و هزار میلیارد تومان نیز در قالب تسهیلات دولتی به واحد های تولید کننده واجد شرایط پرداخت خواهد شد.
   وی اضافه کرد: طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بیشتر از 60 درصد ، طرح های بازسازی و نوسازی واحد های اقتصادی و طرح هایی که دارای مشکل تامین نقدینگی هستند از جمله طرح هایی است که واجد شرایط دریافت تسهیلات دولتی هستند.

   محمدابراهیم صداقت معاون بازرسی و حمایت از مصرف کننده نیز در هشتمین جشنواره تقدیر از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان در تالار دانشگاه شیراز، اظهار داشت: امسال 128 واحد شامل 66 واحد تولیدی و 62 واحد خدماتی در جشنواره ثبت‌نام کردند.

   وی بابیان اینکه ثبت‌نام جشنواره مذکور از هفتم شهریورماه امسال آغاز شد، بیان داشت: امسال تمام واحدها حضوری ارزیابی و در این مرحله از 100 نمره 20 نمره به مردم اختصاص داده شد و واحدهایی که کمتر از 70 درصد رضایت مشتری را کسب کردند، حذف شدند.

   صداقت یادآور شد: بنا به قولی که پارسال داده شد، اپلیکیشن حامی تولید نیز راه اندازی شده که در آن اطلاعات تمام واحدهای خدماتی و تولیدی استان در آن ثبت شده است که در گوگل قابل جست و جو است.

   صداقت همچنین گفت: تا پایان خرداد ماه 98 مدل جدید ارزیابی به سازمان حمایت عرضه خواهد شد تا چرخه ارزیابی آنها نیز مانند استان فارس تغییر کند.

   محمد ابراهیم صداقت اضافه کرد: در حوزه صنعت 14 واحد و در بخش خدمات شش واحد تندیس طلایی این جشنواره را دریافت کردند.

   وی با بیان این که مشکلات اقتصادی باعث شده تا برخی از واحد های تولیدی نتوانند در این جشنواره حضور داشته باشند ، عنوان کرد: یکی از فرایند های ارزیابی واحدهای تولیدی و خدماتی پرسش از مصرف کننده است و برخی از واحدهایی که در این جشنواره ثبت نام کرده اند چون نتوانسته اند رضایت مردم را کسب کنند از این مراسم حذف شدند.
   صداقت اظهار داشت: روش های مختلفی در ارزیابی واحد های تولیدی و خدماتی در نظر گرفته شد و امید است روش منحصر به فردی که در جشنواره هشتم در نظر گرفته شده است در کشور نیز مورد استفاده قرار گیرد.

   در این مراسم از 88 واحد تولیدی و خدماتی تقدیر شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,412,205
تعداد بازدید امروز : 1,881
آخرین به روزرسانی : 14:18  1398/02/02