جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان فارس(آزمایشی)

city
   
 
  • مهندس رضا زاده : بهره مندی سازمان صنعت ، معدن و تجارت فارس از مشاوره روسای تشکلهای بخش خصوصی ، صاحبنظران و فعالان حوزه اقتصادی

   آیین تودیع دکتر علی همتی رئیس سابق و معارفه مهندس فریبرز رضازاده سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس

   مهندس رضا زاده : بهره مندی سازمان صنعت ، معدن و تجارت فارس از مشاوره روسای تشکلهای بخش خصوصی ، صاحبنظران و فعالان حوزه اقتصادی

   مهندس رضا زاده :  بهره مندی سازمان صنعت ، معدن و تجارت فارس از مشاوره روسای تشکلهای بخش خصوصی ، صاحبنظران و فعالان حوزه اقتصادی

   آیین تودیع دکتر علی همتی رئیس سابق و معارفه مهندس فریبرز رضازاده سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس

   صادرات غیرنفتی فارس 111 درصد رشد یافت

   مسئول هماهنگی امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت در آستانه سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق گفت: حجم مناسبات تجاری تهران - بغداد به 20 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

   معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: صادرات غیرنفتی این استان طی سال های 94 تا 96، 111 درصد افزایش یافت و آمار 6 ماهه امسال نیز نسبت به مدت مشابه پارسال رشد قابل توجهی را نشان می دهد.

   به گزارش ایرنا، یدالله رحمانی شنبه در آیین تودیع دکتر علی همتی رئیس سابق و معارفه مهندس فریبرز رضازاده سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس افزود: این استان همچنین در سه سال گذشته توانسته است 25 درصد از حجم صادرات کالا و خدمات ایرانی به قطر را انجام دهد.
   وی با اشاره به برنامه های دولت و تلاش های صورت گرفته برای گره گشایی از مشکلات صنایع کشور گفت: در سال 95 هزار میلیارد تومان و در سال 96 بیش از یک هزار و 250 میلیارد تومان و در سال 97 نیز تاکنون 900 میلیون میلیارد تومان اعتبار از محل جذب منابع رونق تولید به واحدهای صنعتی مشکل دار پرداخت شده است.
   معاون استاندار فارس با بیان این که این استان پنجمین استان کشور در حوزه ظرفیت معدن و صنعت است ، گفت: 600 معدن فعال در استان وجود دارد و باید با استفاده از ظرفیت‌های استان و شناسایی طرح‌های محرک تولید نسبت به توسعه استان اقدام کنیم.
   رحمانی ادامه داد: هشت طرح صنعتی بزرگ در استان فارس در حال تکمیل است که سرمایه گذاری این هشت طرح افزون بر 20 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
   ** سهم فارس از صادرات یک درصد افزایش یافت
   رئیس سابق سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس نیز در این آیین گفت: صادرات استان فارس در سال 96 بالغ بر 1303 میلیون دلار بود و سهم استان فارس از صادرات کشور از یک درصد در سال 92 به 2 درصد در سال 96 افزایش یابد
   دکتر علی همتی اضافه کرد: استان فارس پنج صادرکننده نمونه ملی در سال96 داشت و در سال 97 نیز شاهد حضور سه صادرکننده این استان در بین صادرکنندگان نمونه ملی بودیم.
   وی اظهار داشت: طی سه سال گذشته، مشکلات افزون بر یک هزار و 458 واحد صنعتی در کارگروه رفع موانع تولید مطرح شد که 60 درصد این مشکلات برطرف، 28 درصد در حال حل و تنها 12 درصد به علت ملی بودن مشکلات تاکنون حل نشده است.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: طرح هایی که در استان فارس اجرایی می شد سعی شده با توجه به الزامات استانی ارائه شود و طرح هایی که آب بر هستند نیز به استان های جنوبی که نزدیک به دریا هستند منتقل شود.
   او همچنین با اشاره به طرح‌های صنعتی که در استان فارس در سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید اظهار داشت: از جمله این طرح ها می توان به آلومینیوم جنوب، سیمان خاکستری نی ریز، کربنات سدیم فیروزاباد، خاک نسوز آباده و کاشی و سرامیک آباده اشاره کرد.
   همتی همچنین گفت: استان فارس برای اولین بار در سال 96 موفق به صادرات شمش فولادی شد.
   وی با بیان اینکه کم هزینه ترین رئیس سازمان صمت بوده‌ام؛ گفت: برخی فشار آوردند تا بتوانند از رانت اقتصادی بهره مند شوند که رو به روی تمامی این افراد ایستادم.
   ** رئیس سازمان صنعت از بدنه این سازمان باشد
   نایب رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی شیراز نیز در این آیین گفت: خواست بخش خصوصی این است که رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس از بدنه این سازمان باشد و فردی از دستگاه دیگر انتخاب نشود
   محمد صادق حمیدیان افزود: با توجه به این که سال آینده انتخابات مجلس در پیش خواهد بود نباید افراد در جهت حمایت از فرد خاصی به وزیر صنعت ،معدن وتجارت توصیه و سفارش شوند بلکه ملاک انتخاب افراد باید توسعه و ابادانی استان فارس باشد.
   وی بیان کرد: سازمان صنعت معدن و تجارت بر اساس قانون در دو بخش تولید و صنعت فعالیت می کند لیکن تضاد ذاتی که در حمایت از تولید و توزیع در این وزارتخانه ایجاد شده است شرایط را برای شرکت های خدمت رسان در این حوزه‌ها سخت کرده است.
   ** حل مشکلات استان خواست فعالین اقتصادی است
   همچنین رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: یکی از انتظارات از سازمان صنعت ،معدن وتجارت این است که فردی که به عنوان رئیس سازمان انتخاب می‌شود به دنبال حل مشکلات اقتصادی و توسعه استان باشد و حمایت مستقیم از بخش خصوصی داشته و از مشکلات استان آگاه باشد.
   سهراب شرفی افزود: تعامل خوبی با بخش خصوصی در سازمان صنعت صورت گرفته بود و هم سو بودن اندیشه ها باعث حرکت رو به جلوی این سازمان و اقتصاد استان فارس شد.
   وی اضافه کرد: رئیس سازمان صنعت و تجارت استان فارس بی حاشیه ترین رئیس و سازمان تابعه نیز یکی از بی حاشیه ترین سازمانهای استان بود.
   در این آیین که با حضور مسئول هماهنگی امور استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، از خدمات علی همتی رئیس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس قدردانی و فریبرز رضازاده به عنوان سرپرست این سازمان معرفی شد.
   رضازاده در سابقه کاری خود کارشناس صنایع، رئیس اداره تولید، بهره وری و طرح برنامه رئیس اداره آموزش و فناوری و پشتیبانی منابع انسانی و معاونت امور صنایع در سازمان صنایع و معادن سابق استان و سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس و جانشینی رئیس سازمان را در کارنامه خود دارد.

   مهندس رضا زاده در پایان مراسم در راستای توسعه بیش از پیش همه دانشگاهییان ، صاحبنظران، فعالان اقتصادی و روسای تشکلهای بخش خصوصی تقاضا نمود تا با راهنمایی وارشاد تجربیات گرانبهای خودر را در اختیار سازمان قرار دهند.

   وی افزود : سامان یافتن اقتصاد وتولید و تجارت در گروه سپردن کارها به بخش خصوصی واعتماد به این قشر بزرگ در کشور است لذا بنده هم از تمام توان در راستای بهبود فعالیتهای اقتصادی تلاش خواهم نمود .
   پیش از این علی همتی از اواخر آذرماه 1392 ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس را برعهده داشت.
   بر اساس این گزارش، همتی به عنوان مدیرعامل مجتمع سنگ آهن سنگان مشهد منصوب شده است.
   مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت:
   مناسبات تجاری ایران و عراق به 20 میلیارد دلار افزایش می یابد

   مسئول هماهنگی امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت در آستانه سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق گفت: حجم مناسبات تجاری تهران - بغداد به 20 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

   [مناسبات تجاری ایران و عراق به 20 میلیارد دلار افزایش می یابد]

   دکترایرج موفق شنبه در آیین تودیع رئیس سابق و معارفه سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس افزود: در مذاکرات مقام های عالی دو کشور، برنامه ریزی لازم برای افزایش حجم مراودات تجاری ایران و عراق صورت گرفته است.
   وی در ادامه با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های استان فارس در حوزه های صنعت، معدن و خدمات گفت: فارس می تواند در تقویت صادرات ایران به کشور عراق نقش ایفا کند.
   مسئول هماهنگی امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: 20 هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید مواد اولیه مورد نیاز صنایع کشور تامین شده است.
   موفق ادامه داد: تفویض اختیارات از وزارت خانه به مراکز استانها نیز در حال پیگیری است و تلاش بر این است که حداکثر اختیارات از مرکز به استان ها واگذار شود.
   وی با اشاره به فعالیت 300 واحد صادراتی در استان فارس گفت: تنها پنج واحد صادر کننده خدمات در این استان فعال است که انتظار از استان فارس در صادرات خدمات بیشتر از این میزان است.
   مسئول هماهنگی امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به فعالیت برخی واحدهای بزرگ صنعتی در فارس گفت: برند سازی حلقه مفقوده ای است که در این استان فراموش شده است و باید با برند سازی نسبت به معرفی توانمندی های استان اقدام شود.
   موفق در ادامه، جهش اقتصاد استان را خوب ارزیابی کرد و تاکید کرد: فعالیت ها و پروژه های خوبی در استان فارس در حال انجام است و امید است که در دوره جدید مدیریت این سازمان نیز توسعه طرح های بزرگ اقتصادی همچنان در راس فعالیت ها باشد.
   در این آیین، از خدمات دکتر علی همتی رئیس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس قدردانی و مهندس فریبرز رضازاده به عنوان سرپرست این سازمان معرفی شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,339,904
تعداد بازدید امروز : 296
آخرین به روزرسانی : 09:49  1397/12/29