جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان فارس(آزمایشی)

city
   
 
  • بهره برداری از ۵ طرح تولیدی صنعتی درشهرک صنعتی بزرگ شیراز

   همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور استاندار فارس انجام شد:

   بهره برداری از ۵ طرح تولیدی صنعتی درشهرک صنعتی بزرگ شیراز

   بهره برداری از ۵ طرح تولیدی صنعتی درشهرک صنعتی بزرگ شیراز

   نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه مجموعه سازمان صنعت و معدن از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲۱۲ پروانه بهره‌ برداری با حدود ۴۲ هزار میلیارد ریال اعتبار صادر کرده است ، این رقم را قابل توجه دانست و افزود: اقدامات انجام شده در این زمینه بالغ بر سه هزار و ۸۰۰ نفر اشتغالزایی را در پی داشته است.

   نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه مجموعه سازمان صنعت و معدن از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲۱۲ پروانه بهره‌برد با حدود ۴۲ هزار میلیارد ریال اعتبار صادر کرده است ، این رقم را قابل توجه دانست و افزود: اقدامات انجام شده در این زمینه بالغ بر سه هزار و ۸۰۰ نفر اشتغالزایی را در پی داشته است.

   دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس در حاشیه افتتاح طرح های تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی و شهرک صنعتی شیراز که با حضور دکتر علی همتی رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت فارس و دیگر مسئولان استان با تاکید بر اینکه رونق تولید ، ایجاد اشتغال و بهبود معیشت از اهداف مهم دولت تدبیر و امید است افزود: امروز در راستای تحقق این اهداف طرح‌های درخور توجهی در منطقه ویژه اقتصادی و شهرک صنعتی شیراز به بهره برداری رسید.
   وی بیان کرد: مجموعه تولید برق توسط نیروگاه‌های مقیاس کوچک که با سرمایه گذاری حدود ۳۷ میلیارد تومان و در دو فاز به بهره برداری رسیده یکی از این طرح ها است که فاز اول شش و نیم مگاوات و فاز دوم ۱۵ مگاوات برق تولید خواهد کرد
   دکتر رحیمی ادامه داد: در حال حاضر با افتتاح فاز نخست آن حدود ۱۲ فرصت شغلی ایجاد شده و این میزان در آینده و با افتتاح فاز دوم به ۳۰ فرصت شغلی افزایش خواهد یافت.
   استاندار فارس افزود: کارگاه تولید پوشش البسه یکبار مصرف با ظرفیت ۲۱۰ هزار البسه، تولید انواع خامه قنادی، جعبه کارتون و سردخانه ۱۰ هزارتنی از دیگر واحدهای تولیدی است که امروز در شهرک صنعتی شیراز به بهره برداری رسید و بیش از ۱۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.
   وی ادامه داد: با آغاز فعالیت این واحد های تولیدی در کنار ایجاد مشاغل مستقیم شغل های غیر مستقیمی نیز در بخش حمل و نقل، فروش، بازاریابی و..‌. ایجاد می شود.
   دکتر رحیمی همچنین به افتتاح سردخانه ۱۰ هزار تنی در شهرک صنعتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی به میزان ۱۲۷ میلیارد ریال اشاره کرد.
   نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه مجموعه سازمان صنعت و معدن از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲۱۲ پروانه بهره‌ برداری با حدود ۴۲ هزار میلیارد ریال اعتبار صادر کرده است ، این رقم را قابل توجه دانست و افزود: اقدامات انجام شده در این زمینه بالغ بر سه هزار و ۸۰۰ نفر اشتغالزایی را در پی داشته است.
   استاندار فارس با اشاره به اینکه پست بانک نیز اقدامات موثری در زمینه مشارکت و ارائه تسهیلات در راستای رونق تولید انجام داده است، عنوان کرد: حدود ۱۱۸ طرح با اعتباری بالغ بر ۲۸۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۵۰۸ نفر توسط پست بانک در دستور کار داشته که امروز چند طرح از این طرح‌ها به عنوان نمونه افتتاح شد.
   وی این روند در رونق تولید و سرمایه گذاری استان را بسیار مناسب ارزیابی کرد و آن را در راستای اهدافی دانست که ریاست محترم جمهوری ترسیم کرده است.
   دکتر رحیمی ادامه داد: دولت ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری و رفع مشکلات معیشتی مردم را پیگیری می کند و امیدواریم این روند با سرعت بهتری ادامه داشته باشد تا شاهد کاهش مشکلات و افزایش رفاه و آسایش مردم استان باشیم.
   استاندار فارس با بیان اینکه مواد اولیه، سرمایه در گردش و بازار فروش محصولات برای واحدهایی که امروز به بهره برداری رسیدند مهیا است، اظهار کرد: وجود این شاخصه ها به معنای تداوم فعالیت این واحدهای تولیدی است.
   وی همچنین از کارخانه صنایع غدایی یسناک بازدید کرد و اقدام پسندیده جمعی از خیرین در راه اندازی این واحد تولیدی را بسیار پسندیده توصیف و خاطر نشان کرد: حدود ۳۰ معلول جسمی حرکتی در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,412,283
تعداد بازدید امروز : 1,959
آخرین به روزرسانی : 14:18  1398/02/02