جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان فارس(آزمایشی)

city
   
 
  • شهرستان آباده

   انجام 3064 مورد بازرسی در هشت ماهه نخست سالجاری

   انجام 3064 مورد بازرسی در هشت ماهه نخست سالجاری

   سلیمان پور: در هشت ماهه سال جاری 3064 مورد بازرسی از واحد ها ی صنفی توسط بازرسین اداره و اتاق اصناف انجام گرفته و پرونده 164 واحد صنفی متخلف در زمینه های کم فروشی ،گرانفروشی ،عدم درج قیمت ،عدم صدور فاکتور و... به اداره تعزیرات حکومتی منعکس شده است .

   در جلسه کارگروه تنظیم بازار شهرستان آباده که در محل فرمانداری آباده تشکیل گردید. سلیمانپور رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان ضمن ارائه گزارشی تحلیلی از وضعیت بازار گفت نوسانات و عمدتاً افزایش قیمت کالا ها در مبادی اصلی از یکطرف و جایگزینی تدریجی خرید نقدی به جای خرید مدت دار در بازار علیرغم میل باطنی کسبه و بازاریان از طرف دیگر باعث شده که اصناف در سطح عرضه با چالش های جدی بخصوص در حوزه نقدینگی مواجه شوند .

   سلیمانپور همچنین افزایش خارج از عرف کرایه حمل در ماه های اخیر را یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت ها بیان نمود و افزود این افزایش بی رویه هزینه های حمل که در برخی موارد به 100% هم می رسد در آینده نزدیک تأثیرات منفی خود را بیش از پیش بر بازار خواهد گذاشت که در این زمنیه می طلبد که مسئولین ذیربط راهکار ها و تدابیر لازم را در این خصوص اتخاذ نمایند.

   رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آباده همچنین به آمار بازرسی های انجام گرفته اشاره نمود و گفت در هشت ماهه سال جاری 3064 مورد بازرسی از واحد ها ی صنفی توسط بازرسین اداره و اتاق اصناف انجام گرفته و پرونده 164 واحد صنفی متخلف در زمینه های کم فروشی ،گرانفروشی ،عدم درج قیمت ،عدم صدور فاکتور و... به اداره تعزیرات حکومتی منعکس شده است . همچنین به گفته سلیمانپور انجام 26 مورد گشت مشترک ،دریافت 67 مورد شکایت سامانه 124، نظارت بر توزیع حدود 4 تن گوشت قرمز منجمد و همچنین مرغ منجمد از دیگر فعالیت های بازرسان اداره و اتاق اصناف بوده است.

   وی در پایان با یاد آوری اینکه در شرایط کنونی تعامل و همدلی می تواند بستر لازم را در جهت عبور از موانع فراهم نماید اضافه کرد فرهنگ سازی جهت مصرف بهینه و تخصیص درست منابع در سطوح مختلف جامعه را یکی از راهکار های اساسی دانست که البته بایستی با آموزش و اتخاذ راهکار های مناسب و انتقال تجربیات به یکدیگر آن را عملیاتی نمود.

   روابط عمومی اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان آباده

   خدیجه احمدی

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,251,686
تعداد بازدید امروز : 243
آخرین به روزرسانی : 22:52  1397/11/26