جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان فارس(آزمایشی)

city
   
 
  • بازدید دکتر همتی از تعدادی واحد تولیدی و صنعتی پیشرو در امر توسعه صادرات

   واحدهای صنعتی استان فارس با رویکرد صادرات محور، نوسازی و بازسازی می‌شوند

   بازدید دکتر همتی از تعدادی واحد تولیدی و صنعتی پیشرو در امر توسعه صادرات

    بازدید دکتر همتی از تعدادی واحد تولیدی و صنعتی پیشرو در امر توسعه صادرات


   دکتر علی همتی افزود: نظر به اهمیت گسترش صادرات غیر نفتی در دولت دوازدهم و برنامه توسعه پایدار کشور تا افق 1404 در راستای بهره مندی استان فارس از پتانسیل‌های صادراتی ، رفع موانع و هموار کردن مسیر رشد آن، درکارگروه توسعه صادرات استان بامسولین ذی ربط شرایط ورویکرد صادرات محور مورد بحث وبررسی و راهکارهای عملیاتی اتخاذ می شود.
   همتی ضرورت ، تامین سایر نیازهای واحدهای تولیدی از طریق واحدهای تامین کننده استان را یاد آورشد و نیز توجه به "زنجیره ارزش در صنعت ومعدن" در راستای توان حداکثری تولیدات و افزایش اشتغال را مورد تاکید قرارداد.

   واحدهای صنعتی استان   فارس با رویکرد صادرات محور،  نوسازی و بازسازی می‌شوند
     بازدید دکتر همتی از تعدادی  واحد تولیدی  و صنعتی پیشرو در امر توسعه  صادرات 
   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس  به اتفاق معاونین امورصنایع وتجارت خارجی سازمان از تعدادی از واحدهای تولیدی  و صنعتی پیشرو در امرصادرات بازدید کرد وگفت  : از میان 4235  واحد صنعتی و 581  واحد معدنی فعال تعداد  1100    واحد تولیدی در عرصه صادرات و واردات  فعال هستند.
    
   دکتر علی همتی  افزود: نظر به اهمیت گسترش صادرات غیر نفتی در دولت دوازدهم و برنامه توسعه پایدار کشور تا افق 1404 در راستای بهره مندی استان فارس  از پتانسیل‌های صادراتی ،  رفع موانع و هموار کردن مسیر رشد آن، درکارگروه توسعه صادرات استان بامسولین ذی ربط شرایط  ورویکرد صادرات محور مورد بحث وبررسی و راهکارهای  عملیاتی اتخاذ می شود.
    همتی ضرورت ، تامین سایر نیازهای واحدهای تولیدی از طریق واحدهای تامین کننده استان را یاد آورشد و  نیز توجه به "زنجیره ارزش در صنعت  ومعدن"  در راستای  توان حداکثری  تولیدات  و افزایش  اشتغال  را مورد تاکید قرارداد.
   همتی  با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی استان با رویکرد صادرات محور،  بازسازی و نوسازی می‌شوند اظهار کرد: ضرورت دارد ؛ سرمایه گذاری ها وتزریق منابع  موجود  استان را به سمتی هدایت کرد که به ارتقا شاخصه‌های تولید و اشتغال  وتوسعه امر صادرات در بخش های  مرتبط منجر شود  . 
   وی با تاکید برلزوم   نگاه به تولیدات صنعتی ومعدنی  اضافه کرد :  بسیاری از واحدهای صنعتی استان فارس  برای افزایش توان رقابت در بازارهای مختلف نیازمند تجهیز و نوسازی ماشین‌آلات خود هستند تا تولیدات آن‌ها علاوه بر ایجاد اشتغال، ثروت و رونق بیش از پیش  قابلیت رقابت با تولیدات مشابه خارجی را داشته باشد.
    
   رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان فارس بیان داشت  : واحدهای قدیمی استان که نیازبه  ارتقا تولیدات خود  هستند،  شناسایی‌شده است  همچنین امسال با رویکردی متفاوت به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از این ظرفیت  واحدهای راکد و نیمه راکد اولویت‌بندی شده و با منابع موجود احیا می‌شوند.
    
   همتی گفت :  افزایش صادرات غیرنفتی، برند سازی تولیدات  استان فارس  و هموار نمودن مسیر حمل ونقل ( زمینی ، هوایی  و دریایی ) تولیدات استان  ونیز احداث وتجهیز ترمینال توسعه امر صادرات ونیز  استفاده از ظرفیت‌های موجود  تولیدات صادراتی  از اولویت ها وبرنامه های عملیاتی سازمان است. 
   وی اضافه کرد: همچنین معادن  سنگ  و صنایع وابسته به آن در استان  دارای ظرفیت صادراتی خوبی است  که می توانند بخش مهمی از پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در استان  را به دوش بکشند و با تکیه بر مزایای نسبی و رقابتی خود، بازوهای صادراتی  فارس  را بیش از پیش تقویت کنند و جایگاه خود را در بازار جهانی ارتقاء دهند. رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس  :   باتوجه به پرداخت تسهیلات  رونق تولید بهترین و موثر ترین راه برون رفت از مشکلات صنایع کوچک ومتوسط را افزایش کیفیت کالا با هدف عرضه محصول در بازارهای خارجی عنوان کرد. 
    
   همتی اظهار داشت : تولید کالا ومحصولات در واحدهای صنعتی  و معدنی استان  باید آگاهانه و با مدیریت علمی و صحیح صورت گیرد چراکه  نیاز بازار سلایق مصرف کننده و شناخت از محصولات مشابه و تلاش برای تولید محصولات جدید می‌تواند صنایع کوچک را در بخش صادرات موفق کند.
    وی بر فراهم کردن زمینه صادرات از جمله بازار سنجی کشورهای هدف تاکید کرد و گفت: در کنار افزایش کیفیت و رعایت استانداردهای جهانی تولیدات، باید در جهت نفوذ به بازارهای جدید تلاش شود. 
   همتی  تولیدات فارس  را دارای قابلیت حضور در بازارهای خارجی و منطقه‌ای‌ دانست و گفت:  باتوجه به شرایط آب و هوایی  ونیز تولیدات سایر محصولات صنعتی ، معدنی ، کشاورزی ، باغی و زارعی ودامی  وپتروشیمی و .... بنابراین ضرورت دارد ؛ که  تولیدات استان با نگاه  صادرات محور باشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,713,316
تعداد بازدید امروز : 414
آخرین به روزرسانی : 08:16  1397/04/25
Page created in 2.9325120449066 seconds.
memoryUsage : 44803Kb